Dom seniora z indywidualną opieką – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Dom seniora z indywidualną opieką to często jedyne rozwiązanie dla osób starszych. Członkowie rodziny nie zawsze są w stanie samodzielnie zapewnić seniorom dobrą opiekę. Dobrym rozwiązaniem są więc takie placówki.

Dom seniora z indywidualną opieką – rodzaje

Dom seniora z indywidualną opieką można podzielić w pierwszej kolejności na prywatne oraz państwowe. W obu rodzajach zawsze znaleźć można opiekę przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, w tym również w niedzielę i święta. Tego rodzaju placówki dzieli się również na:
placówki dla osób przewlekle chorych – pracownicy przygotowani są m.in. na takie zaburzenia, jak demencja, agresja, nocne wędrówki, itd.,
placówki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie, placówki dla osób w podeszłym wieku – opieka dla starszych osób, które są w całości sprawne.

Zanim wybierzemy dom opieki

Pamiętajmy, że na samym początku będziemy powierzać naszych bliskich zupełnie obcym nam osobom. Dlatego należy zrobić wywiad, aby wiedzieć jaki jest ten dom seniora z indywidualną opieką. Zawsze trzeba sprawdzić wiarygodność danej placówki – czy posiadają oni odpowiednie pozwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Dobrze jest wybrać placówkę estetyczną – w szczególności, jeżeli chodzi o stan budynku i jego otoczenie. Niech będzie to miejsce otoczone zielenią.

Im jej więcej, tym dla seniorów lepiej. Im lepszy zrobimy wywiad, tym będziemy mieli większą pewność, że nasi rodzice, dziadkowie lub inne, starsze osoby znajdą się w miejscu godnym naszego zaufania.

Dom Opieki Jaso Grzybowo